بالکن بندی قفسه یا قفسه بندی نیم طبقه از جمله خدمات بسیار مهم و پرطرفدار شرکت های فضاسازی و طراحی ساخت و نصب سیستم های قفسه بندی در نقاط مختلف کشور است. هدف از راه اندازی نیم طبقه و یا اصطلاحا بالکن، ایجاد یک فضای اضافی و بزرگ تر در مکان های بزرگ و مشاغل وابسته به انبار است. این روش، قادر به ایجاد فضای بیشتری بوده و یک فضای ارتفاع دار ایجاد می نماید. قفسه بندی های بالکن و یا ایجاد انبار نیم طبقه دارای مزایای بسیار زیادی بوده و یک فضای بهینه ایجاد می نماید.

قفسه بندی های صنعتی

قفسه بندی صنعتی یکی از روش های پرکاربرد مهندسی سازه است که توانسته است مشکل ذخیره سازی و انبار کردن محصولات در فضاهای کوچک را برطرف نموده و یک فضای بهینه جهت نظم دهی به چیدمان ها ایجاد نماید. با استفاده از قفسه بندی های مختلف انبار در سبک و انواع متنوع، می توان محصولات داخل انبار را بر اساس کد، حروف و ارقام مختلف طبقه بندی نموده و بر اساس تقاضا و نیاز مشتریان و شرکت های عرضه کننده، آنها را بارگیری، پخش و عرضه نمود. قفسه بندی ها انواع مختلفی داشته و بالکن بندی قفسه یکی از انواع پرکاربرد قفسه سازی صنعتی می باشد.

 

قفسه بندی

بالکن بندی قفسه چیست؟

بالکن بندی قفسه و یا نیم طبقه، یکی از روش های کاربردی و پرطرفدار طراحی سازه است که جهت ایجاد فضاهای طبقاتی مورد استفاده قرار گرفته و کمک شایان ذکری به فروشگاه ها و انبارهای پوشاک، انبارهای لوازم یدکی، انبار لوازم آرایشی و بهداشتی، شرکت های قطعه سازی و شرکت های مرتبط با امور کشاورزی خواهد نمود. از بالکن بندی قفسه در بیشترین موارد، جهت انبار و نگهداری کالاها و محصولات تولید شده استفاده می شود. ساخت انباری نیم طبقه، احتیاج به فضاها و محیط های بزرگ داشته و یک سازه کاملا مستحکم و مقاوم می باشد.

مزایای قفسه بندی بالکن

یکی از مهمترین ویژگی ها و مزایای قفسه بندی بالکن، بهینه سازی فضاهای بزرگ و مرتفع است. ساخت این سازه احتیاجی به عملیات عمرانی و ساختمانی در محل مورد نظر نداشته و انبار نیم طبقه کاملا به شکل پیش ساخته به محل مورد نظر انتقال داده شده و به وسیله تجهیزات مورد نیاز مانند پیچ و مهره مونتاژ و آماده نصب می گردد. ویژگی های ظاهری انبار نیم طبقه به مساحت فضای مورد نظر و سفارشات مشتری بستگی داشته و به شکل بسیار سریعی قابل آماده سازی و نصب خواهد بود. ارتفاع بالکن بندی قفسه قابل تغییر بوده و بسته به ارتفاع سقف مکان مورد نظر تعیین می شود.

 

نیم طبقه مزنین

مراحل قفسه بندی انبار نیم طبقه

نخستین مرحله در ساخت و نصب قفسه بندی بالکن، ارزیابی و بررسی مساحت فضای مورد نظر توسط مهندسین سازه و مسئولین مشغول به کار در شرکت های فضاسازی است. پس از مشخص شدن مساحت و ارتفاع سقف در مکان مورد نظر، با توجه به انتخاب مشتری در جنس قفسه ها که ممولا به دلیل افزایش استحکام، از فلز می باشند؛ نوبت به برش ها، رنگ آمیزی و طراحی پله ها خواهد رسید. در مرحله آخر، پس از اتمام مراحل ساخت و ساز، آماده سازی، سوار کردن بالکن و نصب آنها در فضای مورد نظر توسط کادر مسئول این کار انجام خواهد گرفت. قابل ذکر است قیمت ها و هزینه های پرداختی در ین خصوص، بسته به جنس، اندازه و فاکتورهای دیگر داشته و متفاوت خواهد بود.

انواع مختلف قفسه بندی انبار نیم طبقه

امروزه با توجه به گسترش و پیشرفت متودهای طراحی سازه، انواع مختلفی از بالکن بندی قفسه وجود داشته که هریک از آنها در شرایط و موارد مخصوص مورد استفاده قرار خواهند گرفت. بالکن بندی قفسه با پایه راک یکی از پرطرفدارترین و مشهورترین نوع قفسه بندی انبار نیم طبقه می باشد. این نوع قفسه بندی از کف پوش مسطح جهت پوشاندن سطح بالکن، پانل پله و سیستم راک تشکیل یافته و به این دلیل، به آن سیستم قفسه بندی با پایه راک گفته می شود.

سیستم بالکن بندی قفسه با پایه راک، قابلیت آماده سازی، نصب و اجرای سریع و زیبایی داشته و می توان از این سازه نیم طبقه علاوه بر انبار، به عنوان دفترکار، دفتر ریاست و یا اتاق مسئول در فضای مورد نظر استفاده نمود. مونتاژ و نصب این نوع از قفسه بندی بدون نیاز به جوشکاری و عملیات ساختمانی بوده و توسط تجهیزات ساده به شکل اصولی در فضای مورد نظر نصب می گردد. اجزای مختلف قفسه بندی با پایه راک، قاب و رابط های نگهدارنده قاب و اجزای آن، پانل پله و قفل بازو هستند که با استفاده از سایر تجهیزات کوچک تر و اتصال دهنده در کنار یکدیگر قرار گرفته و سازه ای مستحکم خلق می نمایند. معمولا فلزات مورد استفاده در ساخت انبار نیم طبقه کاملا گالوانیزه بوده و در برابر رطوبت، گرما و حرارت، مقاوم و ضد زنگ زدگی خواهند بود.

 

بالکن بندی قفسه

سفارش انواع بالکن بندی قفسه در شرکت ما

نیم طبقه مشبک، نیم طبقه ترکیبی و نیم طبقه لانه زنبوری از دیگر انواع بالکن بندی قفسه هستند که بسته به فضای انبار، نوع تجهیزات و کالاهای انبار شده، وزن محصولات و حجم محصولات موجود در انبار مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

امروزه شرکت های بسیار زیادی جهت طراحی، آماده سازی و نصب قفسه های مختلف از جمله قفسه بندی های بالکنی وجود داشته که با داشتن کادری مجرب و حرفه ای در زمینه مهندسی سازه و عمران، قادر به ارائه انواع سفارشات در زمینه قفسه سازی بوده و از جدیدترین و پیشرفته ترین متودهای ساخت و ساز جهانی جهت کسب رضایت و ادامه فعالیت خود مبنی بر پایه اعتماد استفاده می نمایند. شرکت ما یکی از شرکت های فضاسازی و طراحی ساخت و نصب سیستم های قفسه بندی در نقاط مختلف کشور است که با استفاده از اصولی ترین روش ها قادر به ارائه خدمات مختلف قفسه سازی به متقاضیان می باشد.