یکی از محبوب ترین روش های قفسه بندی برای بارهایی که وزن چندان زیادی ندارند روش قفسه بندی پیچ و مهره ای است که امروزه طرفداران بسیار زیادی را دارا است. شما می توانید از این روش در انبارها و فروشگاه های خود استفاده کنید و بارهای خود را به شکلی بسیار بهینه قفسه بندی کنید. ما در این مطلب قصد داریم کمی بیشتر درباره این روش قفسه بندی صحبت کنیم و اطلاعاتی را در خصوص آن در اختیار شما قرار دهیم. بنابراین اگر شما هم قصد آشنایی بیشتر با قفسه بندی پیچ و مهره ای را دارید به شما توصیه می کنیم حتما این مطلب را به دقت مطالعه کنید.

قفسه بندی پیچ و مهره ای به چه شکل است؟

شاید اولین سوالی که برای شما پیش آمده باشد این باشد که روش پیچ و مهره ای برای قفسه بندی چیست و به چه شکلی انجام می شود؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که قفسه بندی پیچ و مهره ای در واقع نوعی از قفسه بندی است که امروزه برای بارهای سبک و کم حجم مورد استفاده قرار می گیرد و می توان گفت حتی به نوعی بهینه ترین روش برای قفسه بندی این بارها می باشد. در این روش شما با سه عنصر نبشی سوراخ دار، مشبک و کفه سر و کار دارید و شما می توانید بارهای سبک خود را به راحتی بر روی آن ها قرار دهید. یکی از نکاتی که باید درباره این روش بدانید این است که شما باید به صورت دستی بارهای خود را قفسه بندی کنید. یکی دیگر از نام گذاری هایی که برای این روش قفسه بندی صورت گرفته است قفسه بندی مشبک است که دلیل آن وجود تعداد زیادی سوراخ بر روی این سیستم های قفسه بندی است.

 

قفسه بندی پیچ و مهره ای

 

این نوع قفسه بندی چه ویژگی هایی دارد؟

آشنایی با ویژگی های قفسه بندی پیچ و مهره ای می تواند در استفاده از این نوع سیستم قفسه بندی به شما کمک کند. این نوع سیستم قفسه بندی از نبشی و پنل تشکیل شده است که این دو به وسیله پیچ و مهره به یکدیگر متصل می شوند. یکی از ویژگی های منحصر به فرد این سیستم پخش بار به صورت یکنواخت در تمامی بخش های آن است که میزان مقاومت آن را بسیار بیشتر می کند. نوع نبشی که باید در این سیستم قفسه بندی استفاده شود، بستگی به عواملی همچون ارتفاع و تعداد کل طبقات سیستم قفسه بندی شما دارد که باید به آن دقت ویژه ای داشته باشید.

نکاتی برای استفاده از این نوع سیستم قفسه بندی

یکی از مهم ترین نکاتی که باید به آن دقت داشته باشید این است که حداکثر ارتفاع در قفسه بندی پیچ و مهره ای 9 متر است و در صورتی که ارتفاع سیستم قفسه بندی شما بیشتر از 9 متر شود ممکن است تعادل آن بهم بریزد که می تواند مشکلات زیادی را برای شما فراهم کند. یکی از استانداردهایی که در زمان استفاده از این نوع سیستم قفسه بندی باید به آن دقت داشته باشید 95 سانتی متر است. شما برای عمق قفسه بندی خود نیز می توانید مطابق با نیاز فروشگاه و یا انبار خود از اندازه های 20، 25، 30، 35، 40، 45، 50 و 60 سانتی متری استفاده کنید.

 

سیستم قفسه بندی

 

رنگ های مورد استفاده در قفسه بندی پیچ و مهره ای

اگر علاقه مند به سیستم قفسه بندی پیچ و مهره ای باشید حتما می دانید که معمولا رنگی که در این قفسه ها استفاده می شود رنگ طوسی است که شما امروزه می توانید این رنگ را در بسیاری از فروشگاه ها و یا انبارها مشاهده کنید. با این وجود یکی از مهم ترین نکاتی که وجود دارد این است که برخی از شرکت ها اقدام به تولید این محصول در رنگ های مختلف می کنند که می توانید مطابق با نیاز خود و مطابق با طراحی داخلی فروشگاه و یا انبار خود اقدام به خرید هر یک از این قفسه ها در رنگ های مختلف کرده و در فروشگاه و یا انبار خود از آن ها استفاده کنید.

چرا باید از سیستم قفسه بندی پیچ و مهره ای استفاده کنیم؟

استفاده از این سیستم قفسه بندی می تواند مزیت های بسیار زیادی را برای شما به همراه داشته باشد. یکی از مهم ترین مزیت های آن قابلیت باز و بسته کردن متوالی این سیستم است که باعث می شود تا شما نسبت به این موضوع نگرانی زیادی نداشته باشید. استفاده از این نوع سیستم قفسه بندی به شما کمک می کند تا به راحتی به بارها و محصولات مورد نیاز خود دسترسی داشته باشید که این موضوع یکی از مهم ترین ویژگی ها و مزیت های سیستم قفسه بندی پیچ و مهره ای به شمار می آید. یکی از مهم ترین ویژگی های این سیستم قفسه بندی این است که شما می توانید یک سازه بسیار سبک را تا ارتفاع 9 متر بسازید و در نتیجه فضای بسیار زیادی را در انبار و یا در فروشگاه های خود خواهید داشت که می توانید به بهترین شکل ممکن از این فضا استفاده کنید. شما می توانید این نوع سیستم را در شکل ها و اندازه های مختلف بسازید. قابلیت افزایش سایز یکی دیگر از ویژگی های این سیستم است که باعث محبوبیت فوق العاده زیاد آن شده است.

 

صنعت قفسه بندی

جمع بندی

ما در این مطلب سعی کردیم اطلاعات کاملی را درباره مزیت های قفسه بندی پیچ و مهره ای در اختیار شما قرار دهیم و شما را بیشتر با این موضوع آشنا کنیم. امیدواریم با مطالعه این مطلب اطلاعات کاملی را درباره ویژگی های سیستم قفسه بندی پیچ و مهره ای بدست آورده باشید و در صورت تمایل شما هم از این سیستم برای قفسه بندی فروشگاه و یا انبار خود استفاده کنید.